Breyer Traditional – Haflinger RDA Strikey
Model Breyer Traditional – portret kuca o imieniu RDA Strikey (pełne imię Silvretta Stralika), który był koniem do hipoterapii i pracował dla Riding for the Disabled Association.
Ogiera wypatrzyłam na Allegro. Zdjęcia na aukcji były dość wyraźne i od razu wiedziałam, że nie jest w najlepszym stanie. No, ale zawsze można przemalować… Choć nie ukrywam, że jego oryginalne malowanie przypadło mi do gustu – jasny kasztan z prawie białą grzywą i ogonem oraz bardzo ładne jabłuszka 🙂
Jak widać koń wiele przeszedł. Cały był w czarnych kreskach, które nie chciały się domyć. Na szczęście okazało się, że pomogła magiczna gąbka do usuwania zabrudzeń – delikatne tarcie i…
… udało się go odratować 😀 Oczywiście najpierw sprawdziłam na mało widocznym miejscu, czy nie zetrze się farba – test wyszedł pozytywnie, więc wyczyściłam go całego. Zostały jeszcze małe kreseczki, ale nie będę już mocniej pocierać. Na zdjęciach takich małych zabrudzeń nie widać, a szkoda by było uszkodzić malowanie.
Mold to “Haflinger” wyrzeźbiony przez pana Chris’a Hess’a i wprowadzony w roku 1979. Strikey był produkowany w roku 2010 i sprzedawany wyłącznie na Wyspach Brytyjskich. Cecha charakterystyczna, to numer (chyba wymrożony, bo litery są białe) na lewej łopatce.
Typowa głowa, która zwęża się w stronę pyska, brak kasztanów i strzałek, mało detali. Ale mnie się podoba i sądzę, że całkiem ładnie wychodzi na zdjęciach. Szczególnie w tym malowaniu.
Obecnie można zakupić na tym moldzie bułanego kuca rasy Highland.
Kuc jest wysokości Fiorda Sjokolade, nie jest więc zbyt duży. Oczywiście zrobię jeszcze zdjęcia z Cesią na grzbiecie oraz z innymi modelami dla porównania.
Kuc ma obfitą grzywę i ogon.
Jak Wam się podoba? Prawdę mówiąc kupiłam go z myślą, że go sprzedam, ale chyba się już zadomowił 😉
I jeszcze trochę haflingerów na koniec. Na filmie ładnie widać różne typy tych kuców – grubaski w powozach i lżejsze sportowe pod siodłem:
Pozdrawiam!
Podziel się:
0 comments