Model z roku 2018 – Breyer Traditional 1792 – California Chrome – kasztanowaty ogier pełnej krwi angielskiej. Wycofany – produkowany w latach 2018-2019.
Mold to
“Cigar” wyrzeźbiony przez Suzan Carlton Sifton i wprowadzony do sprzedaży w roku 1998. Wcześniej na tym moldzie można było zakupić w Polsce modele koni Sato oraz Sama.
Jest to ogier pokazany w cwale. Jego rozciągnięta sylwetka jest dość niska, ale długa. Model ma około 19 cm wysokości i 35 cm długości.
Według mnie koń jest bardzo realistycznie wyrzeźbiony i ma typową sylwetkę wyścigowego konia – jest umięśniony, ale szczupły i widać na nim żebra.
Na kończynach są wyrzeźbione i pomalowane kasztany, szkoda, że nie ma strzałek, nawet na podniesionej nodze.
Maść to “rudy” kasztan z czterema “skarpetkami” na nogach i latarnią na głowie. model ma także ciemniejszą plamę na podudziu oraz paskowane kopyta – tak, jak jego żywy protoplasta. Również plamki na pysku zrobione są tak, jak ma żywy California.
|
Plama na kolanie jest zrobiona celowo – taką ma żywy koń |
Oko w tym modelu ma namalowane białko, co na pewno go ożywia.
Jak już wspominałam, model nie jest zbyt wysoki, ale za to jest bardzo długi. Na dole porównanie z GG Valentine, od której jest tylko minimalnie niższy.
Natomiast przy Latigo Dun It wydaje się być bardzo malutki.
I jeszcze porównanie z ogierem Quarter Horse firmy Schleich.
Myślę, że California Chrome jest bardzo dobrym modelem do rozpoczęcia swojej przygody z Breyer’ami. Nie ma podstawki, jest w dynamicznej pozie, ale łatwo można na niego robić akcesoria. Poza tym ma ładną, standardową maść i jest bardzo ładnie wyrzeźbiony. No i jego cena obecnie jest całkiem niska, jak na Breyer TR.
Oczywiście można go zakupić tutaj:
A czy Wy już go macie w swoich zbiorach?
Pozdrawiam!
0 comments