Model konia Breyer Traditional – portret nietypowo umaszczonego ogiera pełnej krwi angielskiej o imieniu Sato – numer katalogowy 1470 produkowany w latach 2011-2012.
Tak, wiem, że te stokrotki “trochę” za duże, ale on tak ładnie w nich wygląda 😉
Mold to “Cigar” wyrzeźbiony przez Suzan Carlton Sifton i wprowadzony do sprzedaży w roku 1998. Wcześniej na tym moldzie można było zakupić w Polsce modele koni: Sam oraz California Chrome, który dotarł do Polski całkiem niedawno i w dobrej cenie, więc na pewno gości już w domach wielu z Was.
|
Breyer Traditional: Sato and California Chrome |
Maść Sato jest rzadko niespotykana u innych koni pełnej krwi angielskiej i występuje chyba tylko w jego rodzinie, czyli koniach z nim spokrewnionych. Jest to wzór “dominant white” i konie tej maści potrafią być całe białe. U Sato białe plamy są widoczne na podstawowej maści “palomino, czyli izabelowatej. Tak, ten koń nie jest kasztanem z łatami – jest to izabel ze wzorem “dominant white” (dominującym białym).
Więcej zdjęć żywego konia możecie obejrzeć pod tym linkiem:
Equine Tapestry – Sato
Przyznam Wam się, że na początku ten model w tej maści mi się baaardzo nie podobał. No bo jak to taki anglik w ciapki?
Ale zmieniłam zdanie. Trochę za późno, bo nagle okazało się, że bardzo trudno go zdobyć – był produkowany tylko przez rok, a do Polski niewiele tych modeli przyjechało.
Na szczęście znów okazało się, że Koleżanka-Kolekcjonerka ma go na sprzedaż i to w dobrej cenie. Bo pomimo, że model bardzo mi się podoba, to nie dałabym za niego 400 zł (a i taką ofertę widziałam).
W każdym razie konik jest już u mnie i bardzo się z tego cieszę 😀
Razem z “Chromkiem” bardzo ładnie wyglądają :3
I taka mała wskazówka ode mnie…
Jeśli jakiś model Wam się podoba, to kupujcie, póki jest dostępny, bo za miesiąc-dwa, czy pół roku może się okazać, że jest problem, żeby go zdobyć, albo kosztuje 2x więcej.Pozdrawiam!
0 comments