Breyer Traditional – Woodland Splendor koń świąteczny 2016
Witam Was serdecznie na początku 2019 roku. Mam nadzieję, że ten rok będzie dla nas wszystkich lepszy od poprzedniego i często będziemy się tutaj spotykać 🙂
Bohaterem dzisiejszego posta jest model, który przyjechał do mnie jako ostatni w roku 2018 – jest to „Holiday Horse 2016”, czyli model specjalny wydany w okresie Bożego Narodzenia w roku 2016 o imieniu „Woodland Splendor” Breyer Traditional nr 700119.
Oczywiście oprócz modelu konia dostajemy także jego „ubranko”. Jest ono uszyte z materiału w zielono-czerwoną kratę obszytego brązowym sztucznym futerkiem. Dodatkowo znajdziemy na nim ozdoby w kolorze złota – dzwoneczki (dzwonią!) i złote obsypane brokatem listki oraz prawdziwe szyszki.
Na głowie (tak jak opisywane przeze mnie wcześniej inne modele świąteczne) Woodland posiada ozdobne ogłowie z pióropuszem z prawdziwych piór i koralikami w kolorze złota.
Mold konia to „Lonesome Glory” wyrzeźbiony przez Kitty Cantrell, i ukazuje konia pełnej krwi angielskiej w kłusie. Jest to ten sam, co chociażby Zenyatta, ale tutaj ma zmienioną płeć, gdyż Woodland jest ogierem, a nie klaczą.
Prawdę mówiąc nie mam pojęcia, jaka to maść, jeśli jest to w ogóle realistyczna maść końska. Najbardziej kojarzy mi się z jakimś odcieniem kremu / szampana, ale musiałabym zapytać kogoś, kto się zna na końskiej genetyce.
W każdym razie koń jest żółto-kremowy z brązowym ogonem, grzywą i dolnymi partiami nóg, ma też dwie białe odmiany na nogach i małą gwiazdkę na czole.
Bardzo lubię ciemno-gniadą maść Zen, ale ten jasny kolor też wg mnie pasuje do modelu. Na pewno jest łatwiejszy w fotografowaniu, ale jeśli miałabym wybrać tylko jeden model, to miałabym problem, bo obydwa bardzo mi się podobają.
Poniżej jeszcze porównanie różnych modeli Breyer Traditional. Od lewej: Big Chex To Cash, koń westernowy na moldzie fryza, koń westernowy na moldzie luzytana oraz Woodland Splendor – jak widać ten ostatni nawet z Czesiem wygrywa pod względem wysokości.
I jeszcze porównanie z lalkami Breyer w skali Classics (mniejsza) i Traditional (większa).
Jakby ktoś chciał jeszcze zobaczyć opis Zenyatty, to można go znaleźć pod tym linkiem: Breyer Traditional – Zenyatta nr 1478
Cesia wybrała się na spacer w śniegu – twierdzi, że „ubranko” jest bardzo miękkie i wygodnie się na nim siedzi.
Poniżej wszystkie moje świąteczne modele w skali 1:9. Od lewej: Woodland Splendor, Celestine, Winter Wonderland:
Celestine —> Breyer Traditional – Celestine koń świąteczny 2018
Winter Wonderland —> Breyer Traditional – Winter Wonderland 2017 koń świąteczny
Pozdrawiam Was serdecznie i do przeczytania 🙂
Podziel się:
0 comments