Breyer Traditional – Adiah HP 1830
Nowość 2020 Breyer Traditional – Adiah HP 1830 figurka srokatej klaczy ujeżdżeniowej.
Z tego co słyszałam, dość dużo tych modeli przyjeżdża ze skrzywionymi nogami. Jest to spowodowane mocowaniem modelu do pudełka i niestety przytrafiło się także mojej Adiah. Na zdjęciu poniżej od lewej: Totilas, koń świąteczny Winter Wonderland oraz Adiah HP.
Totilas swoją podstawkę połamał już dawno i od tej pory stoi bez – nie ma nawet żadnego podklejenia – po prostu sobie stoi. Zuch chłopak. Winter dostał drukowaną srebrną, bo pasuje kolorem do jego kopyt i nie narzeka. Adiah po wyjęciu z pudełka podstawki nie dostała właśnie dlatego, że jej przednia noga była krzywa. Okazało się jednak, że może stać na krawędzi kopyta i postała sobie tak na półce chyba tydzień. No, ale nie może tak stać wiecznie, bo stwarza zagrożenie wywołania efektu domina jeszcze większe niż Totek.
Prostowałam już nogi Breyerom przy pomocy gorącej wody, ale postanowiłam wypróbować coś innego – tym razem w ruch poszła suszarka. Nogę nagrzałam dokładnie z każdej strony i próbowałam wygiąć. Wyginałam, a potem trzymałam w takiej pozycji na stole, aby tylna i przednia noga przylegały dokładnie spodem do podłoża. Ale minutowe trzymanie nie za dużo dawało, a ja jestem niecierpliwa. Postanowiłam więc nagrzać nogę jeszcze raz, a potem wygięłam ją nawet trochę bardziej na zewnątrz i poszłam schłodzić ją od razu pod zimną wodę. To był strzał w dziesiątkę!
Jak widać na poniższym obrazku, noga jest idealnie prosta i koń stoi bez problemu na półce. Można mu też założyć oryginalny stojak. Ale jednak z niego zrezygnowałam, bo nie lubię okrągłych stojaków na sesji foto – są bardzo niewygodne na trawie.
Adiah dostała więc zastępczą podstawkę krzyżyk i została wyciągnięta na łąkę. Szkoda, że nie zawsze udaje się podstawkę tak dokładnie schować za trawą. Ale nie mam w tej chwili ani kawałka piaszczystego terenu, a kopać w mokrej i zimnej ziemi jakoś nie miałam ochoty 😉
Nie zrobiłam zdjęcia z innymi modelami, ale mold Totilasa to jeden z większych. Poniżej porównanie, które znalazłam w jednym ze starych postów – ze Spiritem, Czesiem i Zenką:
Podziel się:
0 comments