Breyer Traditional – Sporður frá Bergi 1844
Breyer Traditional – Sporður frá Bergi kuc islandzki numer katalogowy 1844 – nowość na 2021 rok.
Mold konia to “Icelandic” wyrzeźbiony przez Kathleen Moody w roku 2014. W latach 2016-2017 mogliśmy go zakupić po raz pierwszy jako model regularny, był to ciemno-jeleni ogier islandzki o imieniu Svali Fra Tjorn, którego opisywałam tutaj:
Breyer Traditional – Ogier islandzki Svali fra Tjorn nr 1754
Czerwono-bułany srokaty Spordur to drugi regularny model kuca islandzkiego na tym moldzie, a co ciekawe, oba sportretowane ogiery pochodzą z jednej stajni. Zdjęcia ich żywych “protoplastów” możecie zobaczyć na stronie stajni, o tutaj:
Lettleiki Icelandics Stallions
Mimo, że mam już Svali w kolekcji, znów zadziwiła mnie waga tego modelu. Nadal mam wrażenie, że w przeciwieństwie do innych modeli, ten jest pełny w środku. A może po prostu jego owłosienie tyle waży?
Grzywa jest niezwykle bujna, jest też dwukolorowa, jak u prawdziwego konia. Malowanie mogłoby być lepsze, ale jak na szybkie malowanie aero tysięcy (dziesiątki tysięcy?) modeli, nie jest takie najgorsze 😉
Jest to jeden z nielicznych modeli tej firmy, któremu nie da się zrobić ogłowia z powodu grzywy. Ale całkowicie mu to wybaczam.
Włosy są świetnie wyrzeźbione, popatrzcie tylko na te loki!
Tylko z czyszczeniem z kurzu może być kłopot. Na szczęście na pomoc przyjść może szczoteczka lub pędzel – i to najlepiej na mokro!
Dwa srokacze na pastwisku – po prawej to bezimienny koń pinto na moldzie Gem Twist.
Kuc jest oczywiście trochę mniejszy od koni, ale wśród modeli kuców jest dość duży. Jeśli chcecie zobaczyć jak wygląda pod jeźdźcem, to zapraszam do tego posta z porównaniami:
Breyer Traditional – Ogier islandzki porównanie
Bardzo mi się podoba ten srokacz, z jelenim Svali tworzą piękną parę. A Wy zamierzacie go zakupić? Jest w tej chwili na Monocerus.pl pod tym linkiem:
Breyer Traditional 1844 – Sporður frá Bergi na Monocerus.pl – klik
Pozdrawiam!
Podziel się:
0 comments